Wydawnictwo Użytkowe Idea to marka, która kreuje ekskluzywne i wyjątkowe pozycje książkowe, dzieła sztuki oraz publikacje kartograficzne.

Nasze wydawnictwo jest odpowiedzią na pytania współczesnego świata z uwzględnieniem piękna i bogactwa kultury europejskiej. Popularność naszych publikacji jest efektem starannie dobieranej tematyki opracowań, profesjonalizmowi naszych autorów oraz oczekiwań naszych odbiorców.

NASZE PRODUKTY


Ziołowe skarby natury dr. Katarzyna Matosiuk

Bogata i interesująca pozycja, dotycząca ziołolecznictwa. Książka „Ziołowe skarby natury” stanowi obszerne kompendium wiedzy, które w sposób przystępny ukazuje niezwykłyświat ziół i ich zastosowanie w codziennym życiu. W tej swoistej biblii zielarskiej znajdują się dziesiątki ziół znanych i mniej znanych, setki przepisów i porad, ciekawostki i legendy zielarskie, opisy schorzeń i sposoby ich leczenia za pomocą prostych i skutecznych przepisów ziołowych.

Ikona Świętej Rodziny

Unikalna ikona wraz z książkowym opisem znaczenia i kultu świętej rodziny. Ikona jest wierną kopią oryginalnej ikony bizantyjskiej. Wykonana jest zgodnie z zasadami kultu religijnego. Pisana jest na drzewie liściastym, ręcznie zdobiona 24 karatowym złotem i umieszczona w bogatą ornamentową ramę. Poświęcona została w dzień Świętej Rodziny. Do ikony dołączona jest wyjątkowa książka z opisem historyczno- teologicznym świętej rodziny. Książka prowadzi czytelnika poprzez biblijny opis życia świętej rodziny, historię kultu i znaczenie teologiczne w Kościele. Pokazuje również symbolikę ikony i jej wymiar religijny w życiu każdego człowieka.

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej

Wierna kopia obrazu Czarnej Madonny ozdobiona białym złotem w tonacji srebrnej . Ikona wykonana zgodnie z zasadami kultu religijnego Pisana na drzewie liściastym, umieszczona w piękną ramę i poświęcona na Jasnej Górze. Ikona ta jest nieodłącznym elementem naszej Polskiej i religijnej tradycji dlatego powinna znaleźć miejsce w każdym domu. Do ikony dołączona jest niezwykła książka która wyjaśnia znaczenie i bogactwo kultu Czarnej Madonny.

Ikona Anioła Stróża i Świętych Archaniołów

Dwie piękne ikony dedykowane specjalnie dla naszych najmniejszych pociech. Anioł stróż jest wiernym opiekun każdego człowieka a modlitwa do niego towarzyszy każdemu z nas od najmłodszych lat naszego życia. W teologii uważa się iż opieka aniołów ma szczególną moc w obronie przed złem. Archaniołowie towarzyszyli postaciom biblijnym i towarzyszą również i dziś w naszej wędrówce wiary. Ikony stanowią oryginalną, ekskluzywną kompozycje która pięknie komponuje się w każdym domu oraz może być wyjątkowym prezentem dla naszych bliskich.

Dla autorów

Nasze wydawnictwo otwarte jest na inicjatywy i propozycje wydawnicze autorów. Jeśli posiadacie Państwo ciekawe i interesujące teksty prosimy o kontakt. Promujemy nie tylko znanych autorów ale również tych którzy debiutują na rynku wydawniczym. Gwarantujemy iż publikacje naszego wydawnictwa są najwyższej jakości, opracowane w najdrobniejszych szczegółach i ekskluzywne.

Do firm

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów możemy napisać książkę o tematyce związanej z Państwa branżą. Zapewniamy rzetelną merytorykę, piękne wydanie oraz satysfakcje.